Zdobienie paznokci – podstawy

Kategoria: Artykuły

Chyba każda z Nas wie co znaczy zdobienie (art), ale gorzej juz z zastosowaniem tego słowa w zdobnictwie płytki paznokcia. Jak już wiadomo słowo nail-art tłumacząc z języka angielskiego znaczy wprost “paznokieć artystyczny”, czyli nic innego jak artystyczne zdobienie płytki paznokcia. Zdobienie paznokci jest efektowne i wymaga idealnego przygotowania płytki paznokcia, prawidłowej kompozycji kolorystycznej i przestrzennego modelarzu metodą akrylową.
Wyróżniamy trzy podstawowe metody zdobnictwa nail-art:
1/ lakierami: standard, liner i rapitograf. Oto przykłady i wykonanie:

Jak wykonać?

całość malujemy beżowym lakierem french, rozkładamy równomiernie cztery krople lakieru czerwonego matowego na wierzch kładziemy cztery krople lakieru śliwkowego i rozciągamy pędzelkiem do zdobnictwa nr 1, miejsca przeciągnięć zaznaczamy srebrnym linerem, środek wypełniamy czarną perełką. Tą czynność powtarzamy u dołu tipsa. Całość utwardzamy szybkoschnącym lakierem Belarte Quick Dry Top Coat.Jak wykonać?

całość malujemy brązowozłotym, następnie na suchym lakierze rysujemy białym linerem kwiat i łodygę i zaznaczamy czarnym linerem zarys. Pokrywamy lakierem Belarte Quick Dry Top Coat.Jak wykonać?

Całość płytki paznokcia pokrywamy lakierem bordowym, malujemy białym linerem i wypełniamy złotym (brokatowym) linerem, na kleju do tipsów mocujemy piórko i bulion złoty. Całość utwardzamy lakierem świecącym w UV dla uzyskania dyskotekowego efektu.Jak wykonać?

całość paznokcia malujemy niebiesko-liliowym lakierem, po wyschnięciu lakieru malujemy cztery linie linerem czarnym pastelowym, pomarańczowym, białym, czarnym, które w trzech miejscach przeciągamy na zewnątrz. Następnie tworzymy lustrzane odbicie. Przez środek malujemy linerem czarnym odwłok i czułki. Całość malujemy bezbarwnym lakierem dla utrwalenia efektu.


2/ z wykorzystaniem ozdób: brokat, ozdoby hologramowe, złote, materiałowe, cyrkonie, buliony, kruszone muszelki i folia hologramowa.


Jak wykonać?

całość tipsa pokrywamy żelem BelArte clear, następnie tworzymy końcówkę frencha z brokatu o kolorze fioletowym i na wierzchu układamy bulion o tym samym kolorze. Utwardzamy w Lampie UV aktywujemy. Na kleju do tipsów mocujemy kwiatuszki hologramowe i cyrkonie. Całość pokrywamy żelem przezroczystym UV, naświetlamy i aktywujemy.Jak wykonać?

całość paznokcia malujemy jasnym perłowym różem, końcówkę frencha malujemy różową lilą i posypujemy jasnym różowym brokatem. Bok paznokcia malujemy lakierem bezbarwnym i posypujemy ciemnoróżowym brokatem na kleju mocujemy przepiękne cyrkonie na brzegu frencha nakładamy kwiatuszek materiałowy. Z drugiemu brzegu malujemy lakierem bezbarwnym i układamy kruszoną muszlę. Całość utwardzamy Stablizatorem.Jak wykonać?

całość paznokcia malujemy lakierem brązowym opalizującym na złoto i układamy w szlaczek z bulionu (kaszki) i cyrkonie, również rysujemy wzorek linerem złotym z brokatem. Całość pokrywamy Stabilizatorem.


3/ przestrzenne akrylowe: z białych i kolorowych akryli i żeli.


Jak wykonać?

na szklanym tipsie nakładamy kroplę żelu white i żelu pink, a następnie utwardzamy w Lampie UV i aktywujemy. Na całość nakładamy żel przezroczysty i układamy złote niteczki. Naświetlamy i aktywujemy.Jak wykonać?

całość płytki paznokcia pokrywamy lakierem czekoladowym, w koncie paznokcia na kleju do tipsów mocujemy kwiatki – suszki. Na wierzch kładziemy pojedynczą perełkę i piórko. Całość pokrywamy Stabilizatorem lub szybkoschnącym lakierem Quick Dry Top Coat.Jak wykonać?

płytkę paznockia malujemy pomarańczowym lakierem, złotym akrylem BelArte modelujemy łezki, natępnie akrylem white oraz pink modelujemy małe kuleczki i na białym lakierze przyklejamy je do paznokcia. Dokładamy zielony bulion. Po bokach rysujemy białym pastelowym linerem kreski i utwardzamy na koniec Stabilizatorem.

Dodano: 31 March 2011
Autor:
Kosmetyka artykuł PDF
Drukuj
Wstaw na stronę, forum, blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *