Pielęgnacja paznokci i odżywki

Kategoria: Artykuły

W naszej pracy spotykamy się najczęściej ze zdrową płytką paznokcia, ale czasami klientki zwracają się do nas z różnymi chorobami płytki paznokcia. My możemy im pomóc polecając zabiegi regeneracyjne takie jak zabieg parafinowy. Parafina obudowuje nam płytkę paznokcia. Zalecana jest przy łamliwości paznokci, rozdwajającej się końcówce paznokci, osłabionej i przepiłowanej płytce paznokcia. Aby dobrze i prawidłowo wykonać zabieg parafinowy należy rozgrzać parafinę kosmetyczną w saunie parafinowej i zanurzyć w ciepłej parafinie końcówki paluszków. Następnie należy owinąć palce folią aluminiową i włożyć do rękawiczki frotte. Maskę utrzymujemy na pazurkach 20 minut. Taki zabieg stosujemy dwa razy w tygodniu.
Najczęściej spotykane zmiany płytki paznokcia i jak możemy im zaradzić:

 1. gdy płytka paznokcia jest rozdwojona: pilingujemy końcówkę blokiem w kwiaty i nakładamy odżywkę z jedwabiem.
 2. słaba cienka płytka paznokcia: polecamy odżywkę z keratyną. Należy ją stosować około 21 dni.
 3. Łamliwa i krucha płytka paznokcia: bardzo ładnie wzmacnia odżywka z wapniem. Należy ją stosować około 14 dni.
 4. zbruzdowana płytka paznokcia: stosujemy piling polerką 4-fazową. Następnie nakładamy odżywkę z jedwabiem.
 5. problem ze wzrostem płytki paznokcia: stosujemy kurację dwutygodniową odżywką z keratyną + wit. F i pobudzamy wzrost przez masaż płytki paznokcia polerką irchową małą lub dużą.
 6. gdy na płytce paznokcia pojawiają się białe przebarwienia wtedy zalecamy kurację miesięczną odżywką z wapniem i wit E.
 7. jeżeli chcemy by paznokcie naszej klientki były wzmocnione i twardsze stosujemy lakier utwardzający Quick Dry Top Coat Belarte.
 8. Dla trwałego wzmocnienia płytki paznokcia warto jest zastosować światłoutwardzalny żel Clear na naturalną płytkę paznokcia.
 9. Jeżeli klientka ma mocno osłabioną płytkę paznokcia, przepiłowaną lub uszkodzoną przez niefachową aplikację tipsów polecamy regenerację metodą fiberglass, która polega na nałożeniu płatków jedwabiu na naturalną płytkę paznokcia.

Stosowanie odżywek jako podkład przed malowaniem płytki paznokcia jest zalecane jako ochrona płytki przed zabarwieniem. Ładne zdrowe zadbane paznokcie są naszą wizytówką i gwarancją dobrego samopoczucia.

Dodano: 31 March 2011
Autor:
Kosmetyka artykuł PDF
Drukuj
Wstaw na stronę, forum, blog

2 Komentarzy do “Pielęgnacja paznokci i odżywki”

 1. andka says:

  Nie wiem czy nazwa wam coś mówi, ale jest taka odżywka o nazwie new nails, raczej anonimowa, ale efekty na paznokciach to daje ona naprawdę super. Ja w zasadzie całkowicie odmieniłam moje paznokcie, wyglądają o niebo lepiej. Są twarde, nie ma mowy o kruchości, ale trochę i ten efekt powalczyłam…

 2. evvva says:

  Polecam manicure japoński. Po nim moje paznokcie stały się o wiele mocniejsze, nie łamią się, ani nie rozdwajają. Więcej na ten temat mozesz przeczytać na stronie : w w w. uroda. com/artykuly/manicure-japonski-czyli-p-shine-blyszczec (należy usunąć spacje)
  Ewwa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *