Motyw geometryczny na paznokciach

Kategoria: Artykuły

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje motywów jakie możemy przedstawić na paznokciach:

  • kwiatowy
  • fantazyjny
  • geometryczny

Dziś zajmiemy się tym ostatnim. Jak sama nazwa mówi, wzór geometryczny to kreski, schematy, figury geometryczne. Jest jedną z niewielu eleganckich i klasycznych motywów przedstawianych na paznokciach.
Przykładowe prezentacje:
Jak wykonać?

Całość paznokcia pokrywamy lakierem pomarańczowym – najlepiej bardzo mocno matowym. Z lewej strony czarnym linerem piszemy azjatyckie znaki i utwardzamy bezbarwnym lakierem.

Jak wykonać?

Malujemy na przemian płytkę paznokcia lakierem ciemnobrązowym perłowym i lakierem brązowym opalizujący na złoto. Białym linerem i złotym rysujemy kreski. Całość utwardzamy lakierem bezbarwnym.

Jak wykonać?

Paznokcie malujemy lakierem kremowym matowym. Po wyschnięciu rysujemy fale lakierem różowym perłowym. Fale zaznaczamy linerem srebrnym. Z boku naklejamy kwiatuszka jedwabnego. Całość utwardzamy Atabilizatorem.

Jak wykonać?

Paznokcie malujemy na przemian lakierem śliwkowo-bordowym perłowym i zgaszonym bordowym perłowym. Po wyschnięciu lakieru rysujemy czarnym linerem po przekątnej kwadraty, które wypełniamy lakierem bezbarwnym z kwadratowymi srebrnymi hologramami. Całość pokrywamy Quick Dry Top Coat.

Jak wykonać?

Paznokcie pokrywamy białym lakierem. Po wyschnięciu lakieru, na połowie malujemy fale czarnym lakierem. Po wyschnięciu, na przemian malujemy kropki na białej połowie czarną a na czarnej białą. Całość pokrywamy lakierem Techno.

Jak wykonać?

Tworzymy french z lakieru różowo-łososiowego półprzezroczystego i białego. Następnie białym linerem malujemy kwiat i srebrnym linerem malujemy kreskę na linii french i środek kwiatka. Utwardzamy lakierem Techno i przyklejamy okrągłe perełki.

Dodano: 31 March 2011
Autor:
Kosmetyka artykuł PDF
Drukuj
Wstaw na stronę, forum, blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *