Manicure francuski

Kategoria: Artykuły

Oprócz zdobienia paznokci (nail-art), który precyzuje się przede wszystkim artystycznym zdobieniem wynikającym z samej nazwy mamy również french manicure. Charakterystycznym i rozpoznawalnym znakiem dla tego typu zdobienia płytki paznokcia jest biała końcówka i cielisty kolor (beżowy, różowy) kolor paznokcia.
French manicure (manicure francuski) – sięgając do historii powstał w roku 1976 w USA a jego pomysłodawcą był najprawdopodobniej Jeff Pink. Jednak nazwa french przyjęła się dopiero we Francji. W tamtych czasach stało się to dużym udogodnieniem dla Pań ponieważ ten rodzaj manicure był uniwersalny, więc pasuje do każdego rodzaju i koloru stroju, dodatków. W dzisiejszych czasach frenchem nie tylko nazywa się jak to zostało przyjęte białą końcówkę i cielisty kolor na paznokciu a również wszelkiego rodzaju połączenia kolorów co przedstawimy na poszczególnych przykładach.
By manicure francuski wyglądał naturalnie przedstawmy również odpowiednie dobieranie koloru lakieru do kolorytu skóry:
A/ Tonacja różowa: odcienie różu (odcienie bardzo jasnego różu) np.: półprzezroczysty perłowy jasny róż, jasny róż perłowy, róż perłowy, jasnoróżowa perła, półprzezroczysty jasny matowy róż.
B/ Tonacja blada lub oliwkowa (odcienie różu wraz z intensywnym kolorem, beże, odcienie bieli), np.: kremowy matowy, jasnobeżowy perłowy, beżowy półprzezroczysty.
C/ Tonacja złota, brzoskwiniowa lub o kolorze kości słoniowej (przede wszystkim ciepłe kolory różu, beżu, brązu), np. matowy beż, różowy beż opalizujący na złoto (hit sezonu), perłowy łosoś.
Oto przykłady manicure francuskiego:

Jak wykonać?

Całość płytki paznokcia malujemy lakierem matową bielą i linię uśmiechu zaznaczamy srebrnym linerem z brokatem i układamy cyrkonie łezki w kształcie kwiatuszka. Całość pokrywamy utwardzamy Stabilizatorem BelArte.



Jak wykonać?

Malujemy paznokcia lakierem czerwonobrązowym, a następnie zaznaczamy trzy ukośne białe paski lakierem śnieżnobiałym i przeciągamy ku górze paznokcia. W miejsca przeciągnięć układamy perełki kulki. Całość pokrywamy Stabilizatorem BelArte.



Jak wykonać?

Płytkę paznokcia malujemy matowym beżem i tworzymy końcówkę frencha śnieżną bielą. Linię uśmiechu zaznaczamy linerem srebrnym z drobnym brokatem. Na białej końcówce malujemy kwiat (kładziemy cztery równo rozłożone od siebie krople lakierem perłowym, ciemnogranatowym i przeciągamy w środek, kładziemy bulion.



Jak wykonać?

Paznokcie pokrywamy zielonym perłowym. Po wyschnięciu lakierem białym malujemy końcówkę frencha. Paseczki malujemy linerem białym pastelowym. Końcówke frencha posypujemy bulionem. Całość utwardzamy lakierem TECHNO (świecącym w UV), by uzyskać poblask w dyskotekowych neonach.



Jak wykonać?

Całość pokrywamy lakierem o kolorze świeżej lawendy. Po wyschnięciu tworzymy końcówkę z niebiesko-liliowego lakieru opalizującego na złoto i brzeg końcówki frencha malujemy srebrnym linerem z brokatem.



Jak wykonać?

Płytkę paznokcia pokrywamy lakierem miedzianym perłowym i tworzymy końcówkę frencha, na którym po wyschnięciu lakieru malujemy paseczki pomarańczowym lakierem do zdobienia paznokci.



Jak wykonać?

Całość paznokcia pokrywamy srebrnym lakierem z wielobarwnie opalizującym brokatem. Końcówkę frencha tworzymy z kruszonych muszelek, które zaznaczamy kwadratowymi cyrkoniami. Całość utwardzamy przy pomocy Stabilizatora.



Jak wykonać?

Paznokcie malujemy lakierem czarnym mocno matowym. Końcówkę tworzymy ze srebrnej niteczki. Całość porywamy lakierem święcącym w UV.

Dodano: 31 March 2011
Autor:
Kosmetyka artykuł PDF
Drukuj
Wstaw na stronę, forum, blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *